2001 - شهر دل

اشعار : مولانا
آهنگ و تنظیم : رضا یزدانی
همخوان : سودابه شمس
ناشر : ایران صدافرمت : MP3 / کیفیت : 128Kbps

دانلود آلبوم به صورت یکجا

1 - شهر دل

2 - حیلت رها کن

3 - ای عاشقان

4 - بجوشید

5 - بیخود شده ام

6 - رستاخیز

7 - هوای تو

8 - بی تو بسر نمی شود

9 - هوای تو (بی کلام)

10 - بی تو بسر نمی شود (بی کلام)

1382 (2003) - پرنده بی پرنده

ترانه سرا و دکلمه : یغما گلرویی
آهنگساز : رضا یزدانی
تنظیم : حمیدرضا صدری
همخوان : سودابه شمس، دریا ولی لو
آواز کوچه باغی : حسین بختیاری
ناشر : دارینوشفرمت : MP3 / کیفیت : 128Kbps

دانلود آلبوم به صورت یکجا

1 - جردن

2 - غیر مجاز

3 - کافه نادری

4 - شبنم بیداری

5 - یکی نبود

6 - یکی رفته بود (شعرخوانی)

7 - پرنده بی پرنده

8 - مرثیه عاشقانه س

9 - لاله زار

10 - بی بی هزار ترانه

11 - نت آخر

12 - نمایش


1385 (2007) - هیس

ترانه سرا : یغما گلرویی
آهنگ و تنظیم : رضا یزدانی
همخوان، سودابه شمس، آساره آستاركی
ناشر : دارینوشفرمت : MP3 / کیفیت : 128Kbps

دانلود آلبوم به صورت یکجا

1 - آوازه خون

2 - شمال

3 - كارتون

 4 - برج

 5 - مش رمضون

 6 - نانوشته

 7 - زندگی ‌نامه

  8 - یكی در میون
 
 
9 - دنیای وارونه


تک آهنگ ها

فرمت : MP3 / کیفیت : 128Kbps

مرگ تدریجی یک رویا

A Simple Love Story (ورژن پیانو)

A Simple Love Story (ورژن جاز)

دوست

پدر (فیلم رئیس)

پسر (فیلم رئیس)

لاله زار (حکم)

ایران من ( با همراهی کامران عطا و مجتبی کبیری )

ایران من ( با همراهی کامران عطا )
 

 رضا یزدانی حدود 15 سال است که موسیقی کار می کند اما موسیقی حرفه ای را حدود 9 سال است که شروع کرده است. وی فعالیت هنری اش را بصورت رسمی و برای اولین بار با آهنگسازی برای "دادگاه جنجال برانگیز" و "اگر باران بخواهد" از ساخته های آرش آبسالان در جشنواره های سال های 77 و 78 آغاز کرد. ساز تخصصی رضا ، گیتار الکتریک می باشد.
رضا یزدانی پیش از اشتغال به حرفه موسیقی ، بازیگر تئاتر بود ، اما زمانی که در موسیقی موفقیت هایی پیدا کرد تئاتر را کنار گذاشت و بیشتر وقت خود را برروی کار حرفه ای برروی موسیقی گذاشت. وی اکنون علاوه بر انجام کارهای موسیقیایی ، به تدریس گیتار نیز اشتغال دارد.
رضا یزدانی به عنوان خواننده و بازیگر در فیلم های حکم و رییس مسعود کیمیایی نقش ایفا کرد و همین امر موجب پرفروش شدن آلبوم های او و همچنین پیدا کردن طرفداران زیاد و محبوبیت بسیار زیاد او شد. رضا یزدانی عاشق موسیقی راک و متال است و اکثر کارهایش نیز به همین سبک اجرا شده اند.
 رضا یـزدانی فعالیت هنری اش را به صورت حرفه ای با آهنگسازی برای «دادگاه جنجال برانگیز» و «اگر باران بخواهد» از ساخته های «آرش آبسالان» در جشنواره های تئاتر سال های 77-78 آغاز کرد. او 15 سال است كه موسیقی كار می‌كند كه  9 سال از آن‌را به‌طور جدی و حرفه‌ اى دنبال كرده است. همچنـین تخصـص او در نواختن گیتـار خصوصاً گیتـار الكتریك می‌باشد.

رضا یزدانی اكنون علاوه بر آهنگسازى و خوانندگی به تدریس گیتار نیز اشتغال دارد. قبل از خواننده شدن بازیگر تئاتر بوده، ولی بعداً تمام وقتش را برای موسیقی گذاشته است. اولین حضورش در فیلم‌های سینمایی برایش خوش‌یمن بوده است. چون هم در فیلم كیمیایی بازی كرده و هم فروش كارهایش بعد از دو سال یكباره چند برابر شد. البته فقط به خاطر فیلم «حكم». «رضا یزدانی» عاشق راك و متال است و به تازگی بازیگری را هم در فیلم‌های سینمایی آغاز کرده است.

اولین آلبوم رضا یزدانی از طرف کمپانی ایران صدا به بازار آمد. آلبومی که  شهر دل نام داشت و اشعار مولانا در آن خوانده شد و به سبک پاپ-راک بود. مطمئناً آلبوم شهر دل رضا یزدانی؛ قربانی بازار راکد موسیقی آن دوره شد.

در سال 82 رضا یزدانی دوباره به عرصه موسیقی برگشت. آلبوم پرنده بی پرنده با ترانه هایی از یغما گلرویی و همکاری حمیدرضا صدری از طرف کمپانی دارینوش عرضه شد، گرچه  با شیطنت بعضی مجلات زرد آن دوره این آلبوم ضعیف ترین آلبوم سال انتخاب شد!!؛ اما رضا یزدانی طرفداران خاص خودش را جذب کرد. یکبار شنیدن ترانه جردن صفحه ای جدیدی را در زندگی شنوندگان رقم زد. ترانه لاله زار که بعد ها با تغییراتی برای فیلم حکم اجرا شد یکی از ترانه های محبوب و زیبای رضا یزدانی است.

اما چیزی که رضا یزدانی را به شهرت و محبوبیت بیشتر رساند، ارائه آلبوم سومش به نام هیس بود. آلبومی که در ابتدا قرار بود نام آن والیوم10 باشد به دلایل مجوز نگرفتن ترانه مذکور به هیس تغییر نام داد. قدرت آلبوم هیس به قدری بود که به منتقدان رضا یزدانی حتی اجازه نقد را نداد، و چیزی جز تحسین کردن آلبوم به همراه نیاورد. این آلبوم که ترانه های آن نیز کاری از یغما گلرویی است در اسفند 85 توسط دارینوش به بازار آمد. این آلبوم نماد واقعه ای یک موسیقی راک می باشد . ترانه «شمال» که راک – پاپ محسوب می شود برای کسانی که سفر به شمال داشته اند خیلی شنیدنی است. البته جدا از ترانه «شمال»، ترانه دیگری به نام »«کارتون»دارد که حال و هوای دوران کودکی را زنده می کند.

اما با اکران فیلم دیگری از کیمیایی و خبر هایی مبنی بر حضور رضا یزدانی این بار اکثر تماشاگران برای شنیدن ترانه رضا یزدانی به سالن سینما رفتند. بعد از این فیلم، موج جدیدی از فعالیت های رضا یزدانی آغاز شد. ترانه «شهر من» با آهنگسازی خودش و شعری از یغما گلرویی برای فیلم «رفقای فراموش شده» به کارگردانی امیر روزبه روحی پور آماده شد. در متن فیلم نیز ترانه بسیار زیبای «زندگی نامه» از آلبوم هیس توسط رضا یزدانی اجرا می شود. یکی از آخرین فعالیت های رضا یزدانی نیز اجرای ترانه «دنیای وارونه » از آلبوم هیس در فیلمی به نام «چهره به چهره» ساخته ی علی ژکان می باشد. از رضا آلبومی تمرینی به نام بوف کور نیز در سطح اینترنت یافت می شود که به گفته خوش این آلبوم به صورت تمرین و آن هم در کامپیوتر حمیدرضا صدری بوده است که به صورت غیر قانونی تکثیر شده است.

او به خاطر موسیقی تیتراژ پایانی فیلم حکم برنده تندیس «حافظ» شد.

منبع : وبسایت اختصاصی رضا یزدانی